hodnocení životních situací poprvé, podruhé .. schválenO!

Odpouštění je větším důkazem lásky než žárlivost, to si pamatujte (William Blake)

6. února 2009 v 11:20 | slečna

Žárlit umí každý. Můžeme žárlit na kohokoliv. Vlastně ani někdy nevíme, proč nás popadne zᚍ. Horší potom je, když máme přiznat, že důvod nebo člověk, na kterého jsme žarlili za to vlastně ani nemohl. Jsou to občas i naše představy, které si pozmění realitu a důvod k vyvolání problému je zde.
Co zapřičiňuje tu chorobnou žárlivost. Všichni přece víme, že bychom měli tomu druhému důvěřovat a ne ho zraňovat z někdy i nám neznámých důvodů.
Můj tatínek mi vždycky radil, že když chci z pusy vypustit něco, co by toho druhého mohlo zranit mám si napočítat do pěti .. Vlastně jsem to až doted nezkusila, ale tato možnost se dostává na řadu.. při mé prudké povaze mi to může leda pomoct!

Žárlivost sladí lásku, ačkoliv sama žárlivost je trpká.

Univerzální recept jak nežárlit? och ten by se mi hodil taky . Hlavně v době, kdy vy mně všechno vře a jediné na co pomyslím je, zda je toto pravda a nebo jen balamucení. Snad každý z nás žárlí. Ale záleží na tom proč! Jsou důvody, které jsou pádné,a le v mém případě jsu to důvody tak malicherné, že u jiného člověka bych trefně poradila, jak na to a co dělat a nedělat! možná si prostě říct, že lépe řešit a začít řešit přímo s objektem žárlivosti! To ten člověk sám, ví, co se stalo!
Jako by neexistovalo lhaní..! Stane-li se tato situace mezi partnery záleží to, zda bude lhát na cti toho druhého. To, jestli zvolí lež anebo přizná i trpkou pravdu záleží na tom druhém a možná si svou lež bue pak dlouho vyčítat! Stejně stavět vztah na lži nemůže dlouho vydržet a to bolestnější potom bude rozchod...
Proč se ale rozcházet kvůli nějaké malé lži? Nemusí se ti dva lidé nutně rozejít, jde o to, jak tuto věc vyřeší do budoucna.. Protože takových "malých lží" můžou být kvanta a když se potom všechno provalí může se zjistit mnoho neblahých věcí.. Proto nejdřív přemýšlejme a teprve potom lžeme a hádejme se.
Tím, že si promyslíme další dvě vteřiny dopředu můžeme zachránit víc než jen vztah s někým, koho milujeme!

Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů. (Woody Allen)

3. února 2009 v 10:03 | slečna
Ach peníze, ta věc, která nám umožňuje dopřát si mnoho věcí. Můžeme si prohlédnout svět, koupit si krásný dům, koupit si krásné oblečení, koupit si vzdělání, které ovšem neexistuje. Peníze znamenají v dnešním světě moc! A moc je důležitá.
Mnoho lidí, kteří měli moc, ale sešli na jinou cestu než kterou si plánovali. Když se Vám dostanou do rukou peníze může to změnit celý váš život. Nebo také můžete zůstat stále stejní s výjimkou toho, že na vašem kontě se bude skvět mnohem více peněz.

Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné. (Erich Maria Remarque)

Některé rodiny jsou váženými jen proto, že jejich konta zásobují správná místa.
Jsou všichni bohatí lidé stejní? Samozdřejmě, že ne, nemůžeme je přece házet všechny do jednoho pytle! přece nemůžeme říct, že hvězdy Hollywoodu jsou všechny špatné. Nemám ráda Angelinu Jolie, ale už to, že si vzala k sobě domů všechny ty sirotky ukazuje na to, že budto dobře tlačí na média a nebo má ráda děti a nejenom ty vlastní. Nebo třeba Bono Vox a všichni ostatní, kteří mají svou charitu a pokouší se pomáhat.
Jdou všechny finanční prostředky z charity tam, kam mají? To je věc, kterou nemůžu posoudit, protože lidé, kteří za charitou stojí manipulují jejími finančními prostředky. Důležité, když chceme darovat nějaké peníze je, ověřit si charitu a prohlédnout si nějaké její dokumenty. Např. některé z charit zvěřejňují fotografie ke své práci a jiné jsou prověřené časem (Červený kříž).
Je důležité být bohatý? Asi málokdo si umí představit život bez peněz a mluvit o tom můžeme jak chceme. Četla jsem článek o ženě z Německa, která všechny svoje peníze rozdala a žila bez nich. Bylo to ale stejně tí způsobem, že přespávala u svých známých a ti jí dávali jídlo za různé služby(hlídání dětí apod.). Není důležité být bohatý, hlavní je abychom uměli se svými penězi vycházet, Protože když se podíváte na celebrity(pouze některé netýká se to všech), je vlastně vidět, že někdy už pracují jen proto, aby si vydělali na ty obrovské domy a všechen ten komfort, který si zařídili.

Proč se tedy všichni ženou za penězi? Asi proto, že v naší kultuře převládá materialismus. I já jsem jeho obětí a uvědomuji si to hlavně v době, kdy si v Brně v kabince zkouším nové oblečení, které vlastně nepotřebuji, protože doma mám stejných věcí dost a ještě jsem je pořádně neměla na sobě. Všichni vidíme v penězích štěstí, ale není to pravda, protože peníze můžou stejně rychle jako se objevily zmizet. Může se stát, že krásný rodinný domek a dvě osobní auta nebudou. Toto se může stát důvodem k rozvodu nebo hádkám, protože manželství postavené na majetku se ne zrovna často stává šťastným.
Znáš něco, co ti peníze neposkytnou? Ach ano a že toho je, nemůžete si koupit zdraví, ano můžete se sice potom, když onemocníte nákladně léčit, ale nikdy si nemůžete zaplatit to, že budete zdraví. Nemůžete si zaplatit přátele a to asi bude věc, která vám potom bude chybět. V těchto lidských sférách přátelství postupně mizí a lidé jako by si jen porovnávali majetek. Jedin o čem jsou se schopní bavit je, co kde koupili. Když poznáte někoho s tak velkým srdcem, že se baví i o jiných věcech než o sobě, nekritizuje politiky a nepovyšuje svoje děti je to velmi zvláštní. Vím o čem mluvím, můj strejda milionář je a není to příjemné se s ním bavit

Peníze jsou důležité,a le neznamenají všechno. Nedají nám všechno, co si přejeme,a le dokážou uspokojit náš materialismus jako takový.

když jsme se narodili, byli jsme mokří, špinaví a a hladoví,pak se věci začali zhoršovat! HUH :)

2. února 2009 v 9:19 | slečna
Mám pocit, jak bych se už jenom ulívala ze školy, protože nechci být bez něj.. ale co, já to přece doženu tak si jeden den absence navíc mohu dovolit! :)
Vzhledem k tomu, že v ráji bych musela být nejšťastnější, tak bych se tam docela ráda i vrátila, ale možná bych si tam sebou vzala jednu osobu, samozdřejmě nejmenovanou, ale vím, že jí dojde o kom mluvím! Nejlepší přítel, ten, kdo dokáže pomoci.. Jediný člověk, který mě podpořil v situaci, kdy jiní utíkali, který mi pomáhá i teď s problémy, které se ho vůbec netýkají a nebýt mě, nemusely by mu ani přijít na mysl .. Moc si vážím toho, že někdo takový existuje ..

Kdybych mohla začít měnit svoje přátele, byl by z těch, kteří by zůstali a ani by mě nenapadlo ho vyměnit, kdo by taky měnil životní jistotu?
Vlastně většina lidí ani žádnou životní jistotu nemá a proto ji nemůže měnit..

Co je to životní jistota? Je to věc, kterou vám nikdo nevezme? Věc, kterou máte jistou, která je vaše? Něco jako když mají manželé společnou Tv nebo ji vlastní jen jeden z nich?
Ta životní jistota vlastně ani nemusí být stála, protože dle mého názoru je ve výše zmíněném případě životní jistotou partner ne TV. Stali jste se také obětí materialismu a mysleli si, že je lepší jedna z možžností točících se okolo TV? Pomysleli jste na to, že ten pravý/pravá možná ještě nepřišel, protože to, se v našem věku stává, ale možná eká někde za rohem a známe ho už dlouho. Stačí jen podívat se!
Musíme vždycky vidět jen pravdu? Ne, to asi neumí nikdo, protože naše city dokážou naše vidění zaslepit, můžeme tedy místo oslizlého, sprostého kluka vidět idola všech dívek, který pro nás stojí za snažení a on to vlastně je jen ten oslizlý kluk, který se nám pokusí připrvním bližším setkání nacpat jazyk do krku a tím to pro něj skončí. Vím, že je to dost špatně popsané,a le přesně toto se stalo kamarádce. Nejlepší na tom je, že hodně z těchto individuí, která se mezi námi také vyskytují má tu drzost potom znovu zavolat a tvrdit vám, jak neskutečně vás miluje.
Na druhou stranu existují i ti milující muži, kteří Vám zajistí ráj na Zemi!
Je život jako z filmu? Jako z filmu? Záleží na tom jestli myslíte ty filmy, kde otec mlátí manže,ku i svoje děti nebo ty slaďáky o tom,jak všechno dobře dopadne a že život končí happy endem!
Asi většina z nás někdy viděla ůromantický" film, který nás třeba i rozplakal (omlouvám se, ale tenhle případ já nejsem) .. Třeba vám přišel dojemný Titanic (ten jsem pro jistotu ani neviděla) nebo jste se rozplakali nad něčím jiným,a le asi jste si při prvním reklamě, když film skončil, uvědomili, že všechno není taková idyla a každá žena si nevezme milionáře.
Neznamená to, že normální život je šedivý? Ne to rozhodně ne, protože i muž s normálním platem, který nepracuje ČEZu za 10 milionů Vám může poskytnou víc! Můžete si s ním připadat jako princezna a neznamená to, že když budete oba pracovat za v podstatě normální platy nemůžete zažít krásnou dovolenou .. Tak proč pořád myslet výš, když můžeme být spokojeni i s tím, co máme?
Třeba se na nás usměje štěstí a my budeme ty vyvolené nebo vyvolení..
Away
 
 

Reklama