Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů. (Woody Allen)

3. února 2009 v 10:03 | slečna |  hodnocení životních situací poprvé, podruhé .. schválenO!
Ach peníze, ta věc, která nám umožňuje dopřát si mnoho věcí. Můžeme si prohlédnout svět, koupit si krásný dům, koupit si krásné oblečení, koupit si vzdělání, které ovšem neexistuje. Peníze znamenají v dnešním světě moc! A moc je důležitá.
Mnoho lidí, kteří měli moc, ale sešli na jinou cestu než kterou si plánovali. Když se Vám dostanou do rukou peníze může to změnit celý váš život. Nebo také můžete zůstat stále stejní s výjimkou toho, že na vašem kontě se bude skvět mnohem více peněz.

Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné. (Erich Maria Remarque)

Některé rodiny jsou váženými jen proto, že jejich konta zásobují správná místa.
Jsou všichni bohatí lidé stejní? Samozdřejmě, že ne, nemůžeme je přece házet všechny do jednoho pytle! přece nemůžeme říct, že hvězdy Hollywoodu jsou všechny špatné. Nemám ráda Angelinu Jolie, ale už to, že si vzala k sobě domů všechny ty sirotky ukazuje na to, že budto dobře tlačí na média a nebo má ráda děti a nejenom ty vlastní. Nebo třeba Bono Vox a všichni ostatní, kteří mají svou charitu a pokouší se pomáhat.
Jdou všechny finanční prostředky z charity tam, kam mají? To je věc, kterou nemůžu posoudit, protože lidé, kteří za charitou stojí manipulují jejími finančními prostředky. Důležité, když chceme darovat nějaké peníze je, ověřit si charitu a prohlédnout si nějaké její dokumenty. Např. některé z charit zvěřejňují fotografie ke své práci a jiné jsou prověřené časem (Červený kříž).
Je důležité být bohatý? Asi málokdo si umí představit život bez peněz a mluvit o tom můžeme jak chceme. Četla jsem článek o ženě z Německa, která všechny svoje peníze rozdala a žila bez nich. Bylo to ale stejně tí způsobem, že přespávala u svých známých a ti jí dávali jídlo za různé služby(hlídání dětí apod.). Není důležité být bohatý, hlavní je abychom uměli se svými penězi vycházet, Protože když se podíváte na celebrity(pouze některé netýká se to všech), je vlastně vidět, že někdy už pracují jen proto, aby si vydělali na ty obrovské domy a všechen ten komfort, který si zařídili.

Proč se tedy všichni ženou za penězi? Asi proto, že v naší kultuře převládá materialismus. I já jsem jeho obětí a uvědomuji si to hlavně v době, kdy si v Brně v kabince zkouším nové oblečení, které vlastně nepotřebuji, protože doma mám stejných věcí dost a ještě jsem je pořádně neměla na sobě. Všichni vidíme v penězích štěstí, ale není to pravda, protože peníze můžou stejně rychle jako se objevily zmizet. Může se stát, že krásný rodinný domek a dvě osobní auta nebudou. Toto se může stát důvodem k rozvodu nebo hádkám, protože manželství postavené na majetku se ne zrovna často stává šťastným.
Znáš něco, co ti peníze neposkytnou? Ach ano a že toho je, nemůžete si koupit zdraví, ano můžete se sice potom, když onemocníte nákladně léčit, ale nikdy si nemůžete zaplatit to, že budete zdraví. Nemůžete si zaplatit přátele a to asi bude věc, která vám potom bude chybět. V těchto lidských sférách přátelství postupně mizí a lidé jako by si jen porovnávali majetek. Jedin o čem jsou se schopní bavit je, co kde koupili. Když poznáte někoho s tak velkým srdcem, že se baví i o jiných věcech než o sobě, nekritizuje politiky a nepovyšuje svoje děti je to velmi zvláštní. Vím o čem mluvím, můj strejda milionář je a není to příjemné se s ním bavit

Peníze jsou důležité,a le neznamenají všechno. Nedají nám všechno, co si přejeme,a le dokážou uspokojit náš materialismus jako takový.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CinK* CinK* | Web | 3. února 2009 v 17:47 | Reagovat

Když ti to říkají ostatní tak tomu věř^^

Jinak děkuju...Taky pochybuju že budu Da Vinci...=P Newa já budu něco lepšího=D

2 Lost Girl^^ Lost Girl^^ | Web | 3. února 2009 v 17:50 | Reagovat

krášně a pravdivě napsaný. líp bych to nesvedla..x))

3 Cherry Edith* Cherry Edith* | Web | 3. února 2009 v 21:34 | Reagovat

taky bych brala být nemocná :D:D.

naštěstí je teda ten oddych no ;).

to víš já navnadím každého :D.

kolikrát si i lidi stěžujou že TH poslouchají kvůli mě a přitom je nikomu nevnucuju :D.

no yeah, Kobra 11 je nejvíc na doktora House taky někdy kouknu :D.

4 slečna .. jen vaše! slečna .. jen vaše! | Web | 4. února 2009 v 9:54 | Reagovat

děkuju, vaše články čtu ráda  a píšete úžasně ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.