Únor 2009

Ale Buďoo, ty jsi přece jenom můj .. aneb francouzsky rychle a zběsile, jak chodíme padesátkou a ty lyže ti přejedu a ty se pose** holka .. znamená lyžák v Lipové ..

28. února 2009 v 17:58 | slečna |  chorobomyslné záchvaty
Návraty jsou hnusná věc, tím víc, když musíte opustit super lidi, který jste si moc oblíbili a vrátit se do stereotypu, kdy musíte potkávat staré přátelel a s těmi ostatními? ne, jen možná občas potom zajedu sama do brna za Martinem a aničkou .. :)
Všechno bylo super, nevěřila jsem tomu, že zvládnu svůj první "tábor" bez lidí, který znám,a le hned první den v autobuse jsem si oblíbila Martina, se kterým jsme se později provázeli všude..s kikou jsem vycházela velmi dobře a na pokoji jsem spala s dalšíma čtyřma holkama a Kikou..
Sylvinka fakt úžasná holčena, která nám bohužel ve středu odjela do Alp .. fakt jsem s ní měla úžasné kecy jako ona forever ..
potom dvě holčeny, který jsme prvně považovaly za namyšlený máně .. Monča a Zdenda ..
Mončaa .. fakt dobrá obludka, stejně nejlepší její jízda na snowboardu, měli byste to vědět, protože ona si při tom amatérství obrazila ruku .. včera jsme jí to sundávaly z pracky s holkama a pokoušely si to na ni narvat!
Zdendaa. aneb Samara taky úžasný kecy a co na ní fakt miluju tak to její POLICIE triko ve kterým spala .. jako největší kecy ..
Anička.. strašně prdlá holčena .. prý ty jsi ale blondýna.. ne nic proti! xD jakože jízda na kotvě s tímhle střevem je úpe nejlepší stejně jako my dvě na lyžích to bylo mooc! xD

dalším mým objevem byl Martínek .. fakt super kluk,se kterým jsem si zažila věci.. jízda na kotvě s ním se ale nedala srovnat s nikým, ani Anička na něj neměla a večerní lyžování s tímto miloušem mě totálně bere .. jako domluvili jsme se, že jestli pojedeme i příští rok tak si vezmeme snowboard a doufám, že se někdy domluvíme a on a já půjdeme na prohlídku do brna ..
Martínkův brácha Tomášek měl sice 17, ale stejně chlape obdiv tebe na těch bladech to byla totální krutost .. prej dneska jsem vstal a spadl jako špalek.. nejvíc s tebou borec, jak seš sám tak tě nepřekonají ..
Dominik alias Buďaa.. taky uchvádlo z těch jeho keců prej teď by to chtělo nějakou pěknou snowboarďačku ... Peťoo (mmch to byl boreček)
Adam alias Hofec .. taky boreček občas z něho úpe sme uchcávali .. jako jeho styl lyžování nepřekonáte .. jako rychlost 30 km/h.. stejně nejlepší pozice na zádech aneb ve dne koukám na hvězdy protože lyžobely mě serou! XD
Dále basketbalisti Odra, Jára, Vojta .. ty jsem moc nepoznalal, ale neustále spali u náís na pokoji u oblud .. XD
Peťaa největší borec, sice měl trapné kecy s borcema,a le sám jako chcaní z něj úpe!
Vojta alias sekačka .. on mi málem zlomil zápěstí a udusil mě, kdyby mě Martínek nezachránil .. stejně jsem Marťu pak vyválela se sebou a Zdenem v posteli .. xD

Jako hory se velmi povedly, lyžování bylo každý den dvakrát,a el třikrát jsem šla na noční, kdy nám jednou nejely permice, což mě neskutečně štvalo, ale jako stejně nejvíc.. Na druhým jsem byla jen já s Marťem, ale stačili jsme si .. třetí s Aničkou i marťeem .. taky úpe sem uchcávala a hlavně když jsme pak zajeli na sjezdovku, ketrá nebyla osvětlená a byla přísně zakázaná a tam jsme koukali na hvězdičkyy .. Jako ve dne taky super ne, stejně potom už ta sjezdovka slušně namrzala a když jsem to jela corssem přes hrany tak to podkluzovalo úpe nehorázně .. stejně nejvíc hláška : " tvl vždyť první den jsi dělala obloučky přes celou sjezdovku a teď jezdíš normálním šusem .."
Jako jeden den jsme jeli do Petříkova a tam taky slušný kecy ne? na spodu červené sjezdovky normálně černej šuš .. xD no zítra ještě napíšu .. :)


EDIT pro slečnu skleníkovou kytičku.. *.*

17. února 2009 v 19:35 | slečna |  momentální pocit
Je tak málo času nevím, jka jsem předtím mohla stíhat chodit na blog tak často a ještě trávit na počítači tak 2-3 hodiny.. V poslední době jsem ráda za deset minut! MOc se mi po vás stýská a doufám v krásný návrat, který se ale nebude konat příští týden, protože v sobotu slečna neslečna odjíždí na hory, kde si to míní užít.. Budou tam jen dva lidé které zná a ptom masa dalších nepoznaných lidí!
Snažím se o svůj školní prospěch, protože jak je mým zvykem musím udržovat jedničky už od začátku jinak to je blbost ..
Dneska jsem si koupila "pyžamo" na hory.. Je to thermo prádlo pod bundu a oteplováky, které jsem si koupila taky značkové .. Všechno jsem si koupila kvalitní a jsem ráda! Mám taky novou helmu, pod ni kuklu, no prostě budu nejhrubější lyžař!

včera byla Veronikaa..

8. února 2009 v 11:44 | slečna |  momentální pocit
jsem smutná a zároveň veselá .. Včera jsem měla svátek a skoro nikdo si nevzpomněl..No já to chápu,a le stejně je mi to dost líto, vzpomněl si jen Mirečeek, maminkaa a Ivetka! Takže ostatní zase budou dělat jako nemohli až to zjistí a bude trapasné..
Od všech, kdo mě neznají v reálu přijímám přání i teď, protože jste stejně nemohli vědět, že jsem Veronica.. mmch tohle je něco jako pobídka! xD

Včerejšek jsem si maximálně užila a to v Brně.. Nákupy a povídání, nákupy a povídání! Prostě dobrý den všichni...
Koupila jsem si místo Adidasek boty v Hmanicu za 700 a ještě jedny ve Streetu za 1100 ale ty jsou parádní, taky za tu cenu jsem si mohla koupit ty Adidasy, co se mi líbily! xD
Taky jsme si poseděly v kavárně, jen já mamina a Ivetka! fakt skvělé, včera jsem si tak zacpala bříško, že zase dneska budu muset cvičit a nejíst! Měla jsem jahodovou horkou čokoládu a potom na zklidnění bříška čaj.. Znáte kvetoucí čaj, to vám donesou konvičku a v ní je takový nic a to z toho tepla rozkvete do květiny a je to krásný.. Tu kavárničku tam milujeme, protože ta je strašný klid a nejsou tam takové ty pohrdavé číšnice, které když neuděláte útratu okolo 500 tak jste špatní.. V téhle kavárně jsou lidé s psychickým postižením ..Všichni jsou tam hrozně vstřícní a útratu jsme jim stejně asi za 500 udělaly! XD mmch strávily jsme tam asi čtyři a půl hodiny ..

EDIT: Ted mi napsala Mishiinka .. a přála mi k svátku! dokonalost toto! D


http://www.hokejkv.cz/foto_kva/04_plzen_promo/velta_promo_03.jpg
kvetoucí čajíček krása ne? a opravdu to tak vypadá!

P.S Omlouvám se, že dneska nefilozofju,a le nemám na to náladu, chtěla jsem si jen něco napsat! XD
Odpouštění je větším důkazem lásky než žárlivost, to si pamatujte (William Blake)

6. února 2009 v 11:20 | slečna |  hodnocení životních situací poprvé, podruhé .. schválenO!

Žárlit umí každý. Můžeme žárlit na kohokoliv. Vlastně ani někdy nevíme, proč nás popadne zᚍ. Horší potom je, když máme přiznat, že důvod nebo člověk, na kterého jsme žarlili za to vlastně ani nemohl. Jsou to občas i naše představy, které si pozmění realitu a důvod k vyvolání problému je zde.
Co zapřičiňuje tu chorobnou žárlivost. Všichni přece víme, že bychom měli tomu druhému důvěřovat a ne ho zraňovat z někdy i nám neznámých důvodů.
Můj tatínek mi vždycky radil, že když chci z pusy vypustit něco, co by toho druhého mohlo zranit mám si napočítat do pěti .. Vlastně jsem to až doted nezkusila, ale tato možnost se dostává na řadu.. při mé prudké povaze mi to může leda pomoct!

Žárlivost sladí lásku, ačkoliv sama žárlivost je trpká.

Univerzální recept jak nežárlit? och ten by se mi hodil taky . Hlavně v době, kdy vy mně všechno vře a jediné na co pomyslím je, zda je toto pravda a nebo jen balamucení. Snad každý z nás žárlí. Ale záleží na tom proč! Jsou důvody, které jsou pádné,a le v mém případě jsu to důvody tak malicherné, že u jiného člověka bych trefně poradila, jak na to a co dělat a nedělat! možná si prostě říct, že lépe řešit a začít řešit přímo s objektem žárlivosti! To ten člověk sám, ví, co se stalo!
Jako by neexistovalo lhaní..! Stane-li se tato situace mezi partnery záleží to, zda bude lhát na cti toho druhého. To, jestli zvolí lež anebo přizná i trpkou pravdu záleží na tom druhém a možná si svou lež bue pak dlouho vyčítat! Stejně stavět vztah na lži nemůže dlouho vydržet a to bolestnější potom bude rozchod...
Proč se ale rozcházet kvůli nějaké malé lži? Nemusí se ti dva lidé nutně rozejít, jde o to, jak tuto věc vyřeší do budoucna.. Protože takových "malých lží" můžou být kvanta a když se potom všechno provalí může se zjistit mnoho neblahých věcí.. Proto nejdřív přemýšlejme a teprve potom lžeme a hádejme se.
Tím, že si promyslíme další dvě vteřiny dopředu můžeme zachránit víc než jen vztah s někým, koho milujeme!


Vynikající a skvělý osud vzbuzuje závist. (Cicero)

5. února 2009 v 8:00 | slečna |  chorobomyslné záchvaty
Škola? Ach to hnusné vstávání do zimy, lezavého mrazu a pohledu mé kamarádky Julinky .. Někdy si říkám, že by školu měli zrušit.. Ale přece nechci, protože škola mě obohacuje .. Znám jeden krásný citát, který se hodí ..
Hluboko sběhlý v knihách, v něm samá mělčina.
Krásně se hodí na to, že se snažíme být stále chytřejší .. Nikdo přece nechce skončit jako omezený tupec. Všichni se v budoucnosti vidí jako doktoři(můj případ), právníci, architekti.. Jen málo lidí si stanoví svůj životní cíl nízko ..
ale to odbíhám od tématu .. víme to všichni, že nás čekají jarní prázdniny.. celý týden nicnedělání a užívání si tepla domova! Někteří z nás se chystají na hory, což je můj případ, ale není špatné celé dny prolenošit! Třeba doufám, že se v neděli domluvím s některou mou kamarádkou abychom zašli na pizzu a popovídaly si o problémech, kterým se za pár let zasmějeme.. Přece je důležité užít si ty chvíle, které nám později už nikdo nevrátí..
No moje hory nebudou až tak honosné.. Jedu jen do Jeseníků, ale doufám, že bude zábava, jede tam i moje učitelka češtiny a strašně upovídaná kamarádka (bohužel povídá pořád jen o sobě) ... příští rok se chystám do Anglie(teda pokud to všechno vyjde) tak budu ten nynější pozorovat krásu Čech, které jsem nikdy nepřišla na chuť ..
Tito dva lidé jsou jediní, které na horách budu znát a doufám, že v případě nouze mi poskytnou ochranu .. Možná tam pojede ještě nějaký mně známý člověk,ale rozhodně z toho mám docela dost strach!
Stejně ale bude srandovní až po roce stoupnu na lyže a jelikož nejsem žádný super lyžař, někde 100% hodím hubu ..
Ještě mám hodně času, takže na hory moc myslet nebudu,ale co.. míním si je užít ..


oh moje lyže taky po cestě ztratí majitele .. xD

Problémy nech jít jen pod kolena ..(Zita Kabátová)

4. února 2009 v 9:49 | slečna |  momentální pocit
Proč je taková mlha, teda ne u nás, ale tam nad těma kopečkama .. Když je ráno mlha, znamená to, že bude typicky lezavá zima a když vystrčíte nos z domu začnete se celí klepat.. Mlha je jen voda a pára a přece tolik znamená, .. vypadá krásně na fotkách značí jaké bude počasí ..
Prší? No vzhledem k tomu, že nemám brýle nejsem si jistá, ale když prší ráda chodím ven a jen se procházím "mezi kapakami".. Když cítím déšť na svém těle jako ze mě smýval všechno, co mě tíží.. Jak říká slavná česká herečka Zita Kabátová: "problémy nechat jít jen pod kolena .."
je klidně, nefouká, až půjdou lidi z práce, teenageři a děti ze školy nebudou je bolet oči pod poryvem toho studeného vánku .. Stejně jim ale bude zima, protože mlha naznačuje, že venku se teploty šplhají sotva nad nulu ..
Neprší, ta důchodkyně, co jde támhle po ulici nemá deštník a věřte tomu.. Mám zkušenosti, že většina lidí v důchodovém věku má deštník a kapesník na "správném místě a ve správnou dobu".. Moje babička je zářným příkladem, protože já kapesníky zapomínám a ona mě jimi neustále zásobí .. Druhá babička je taková chodící pokladnice, ne pokladnička ale pokladnice.. Někdo z vás asi četl Babičku a ta měla truhlu, kam schovávala svou "minulost".. babička sice nemá truhlu,a le vzpomene si na úžasné věci ze svého dětství..
Třeba jednou mi vyprávěla o tom, jak se nad naším městem tehdy ještě okrasním a ne až tak velkým přehnala velká bouřka a oni potom chodili do lesa na dřevo, protože vítr vylámal stromy a zničil lesy.. A protože v té době ještě lidé nemysleli jen na sebe sešla se celá vesnice při obnovování lesního porostu .. Když se na to tak podívám, v dnešní době, kdyby se někdo odhodlal něco takového udělat, byla by to hrstka dobrovolníků, kteří by nemohli stačit .. Naše sobectví je nedozírné.. Vlastně morální ponaučení nikoho nezajímá, tak proč to tu zbytečně říkám? Každý má svou hlavu a udělá si vše po svém!


říkala jsem přece, že mlha je doknalá na fotografiích!

Peníze jsou lepší než chudoba, přinejmenším z finančních důvodů. (Woody Allen)

3. února 2009 v 10:03 | slečna |  hodnocení životních situací poprvé, podruhé .. schválenO!
Ach peníze, ta věc, která nám umožňuje dopřát si mnoho věcí. Můžeme si prohlédnout svět, koupit si krásný dům, koupit si krásné oblečení, koupit si vzdělání, které ovšem neexistuje. Peníze znamenají v dnešním světě moc! A moc je důležitá.
Mnoho lidí, kteří měli moc, ale sešli na jinou cestu než kterou si plánovali. Když se Vám dostanou do rukou peníze může to změnit celý váš život. Nebo také můžete zůstat stále stejní s výjimkou toho, že na vašem kontě se bude skvět mnohem více peněz.

Všechno, co se dá spravit penězi, je laciné. (Erich Maria Remarque)

Některé rodiny jsou váženými jen proto, že jejich konta zásobují správná místa.
Jsou všichni bohatí lidé stejní? Samozdřejmě, že ne, nemůžeme je přece házet všechny do jednoho pytle! přece nemůžeme říct, že hvězdy Hollywoodu jsou všechny špatné. Nemám ráda Angelinu Jolie, ale už to, že si vzala k sobě domů všechny ty sirotky ukazuje na to, že budto dobře tlačí na média a nebo má ráda děti a nejenom ty vlastní. Nebo třeba Bono Vox a všichni ostatní, kteří mají svou charitu a pokouší se pomáhat.
Jdou všechny finanční prostředky z charity tam, kam mají? To je věc, kterou nemůžu posoudit, protože lidé, kteří za charitou stojí manipulují jejími finančními prostředky. Důležité, když chceme darovat nějaké peníze je, ověřit si charitu a prohlédnout si nějaké její dokumenty. Např. některé z charit zvěřejňují fotografie ke své práci a jiné jsou prověřené časem (Červený kříž).
Je důležité být bohatý? Asi málokdo si umí představit život bez peněz a mluvit o tom můžeme jak chceme. Četla jsem článek o ženě z Německa, která všechny svoje peníze rozdala a žila bez nich. Bylo to ale stejně tí způsobem, že přespávala u svých známých a ti jí dávali jídlo za různé služby(hlídání dětí apod.). Není důležité být bohatý, hlavní je abychom uměli se svými penězi vycházet, Protože když se podíváte na celebrity(pouze některé netýká se to všech), je vlastně vidět, že někdy už pracují jen proto, aby si vydělali na ty obrovské domy a všechen ten komfort, který si zařídili.

Proč se tedy všichni ženou za penězi? Asi proto, že v naší kultuře převládá materialismus. I já jsem jeho obětí a uvědomuji si to hlavně v době, kdy si v Brně v kabince zkouším nové oblečení, které vlastně nepotřebuji, protože doma mám stejných věcí dost a ještě jsem je pořádně neměla na sobě. Všichni vidíme v penězích štěstí, ale není to pravda, protože peníze můžou stejně rychle jako se objevily zmizet. Může se stát, že krásný rodinný domek a dvě osobní auta nebudou. Toto se může stát důvodem k rozvodu nebo hádkám, protože manželství postavené na majetku se ne zrovna často stává šťastným.
Znáš něco, co ti peníze neposkytnou? Ach ano a že toho je, nemůžete si koupit zdraví, ano můžete se sice potom, když onemocníte nákladně léčit, ale nikdy si nemůžete zaplatit to, že budete zdraví. Nemůžete si zaplatit přátele a to asi bude věc, která vám potom bude chybět. V těchto lidských sférách přátelství postupně mizí a lidé jako by si jen porovnávali majetek. Jedin o čem jsou se schopní bavit je, co kde koupili. Když poznáte někoho s tak velkým srdcem, že se baví i o jiných věcech než o sobě, nekritizuje politiky a nepovyšuje svoje děti je to velmi zvláštní. Vím o čem mluvím, můj strejda milionář je a není to příjemné se s ním bavit

Peníze jsou důležité,a le neznamenají všechno. Nedají nám všechno, co si přejeme,a le dokážou uspokojit náš materialismus jako takový.


když jsme se narodili, byli jsme mokří, špinaví a a hladoví,pak se věci začali zhoršovat! HUH :)

2. února 2009 v 9:19 | slečna |  hodnocení životních situací poprvé, podruhé .. schválenO!
Mám pocit, jak bych se už jenom ulívala ze školy, protože nechci být bez něj.. ale co, já to přece doženu tak si jeden den absence navíc mohu dovolit! :)
Vzhledem k tomu, že v ráji bych musela být nejšťastnější, tak bych se tam docela ráda i vrátila, ale možná bych si tam sebou vzala jednu osobu, samozdřejmě nejmenovanou, ale vím, že jí dojde o kom mluvím! Nejlepší přítel, ten, kdo dokáže pomoci.. Jediný člověk, který mě podpořil v situaci, kdy jiní utíkali, který mi pomáhá i teď s problémy, které se ho vůbec netýkají a nebýt mě, nemusely by mu ani přijít na mysl .. Moc si vážím toho, že někdo takový existuje ..

Kdybych mohla začít měnit svoje přátele, byl by z těch, kteří by zůstali a ani by mě nenapadlo ho vyměnit, kdo by taky měnil životní jistotu?
Vlastně většina lidí ani žádnou životní jistotu nemá a proto ji nemůže měnit..

Co je to životní jistota? Je to věc, kterou vám nikdo nevezme? Věc, kterou máte jistou, která je vaše? Něco jako když mají manželé společnou Tv nebo ji vlastní jen jeden z nich?
Ta životní jistota vlastně ani nemusí být stála, protože dle mého názoru je ve výše zmíněném případě životní jistotou partner ne TV. Stali jste se také obětí materialismu a mysleli si, že je lepší jedna z možžností točících se okolo TV? Pomysleli jste na to, že ten pravý/pravá možná ještě nepřišel, protože to, se v našem věku stává, ale možná eká někde za rohem a známe ho už dlouho. Stačí jen podívat se!
Musíme vždycky vidět jen pravdu? Ne, to asi neumí nikdo, protože naše city dokážou naše vidění zaslepit, můžeme tedy místo oslizlého, sprostého kluka vidět idola všech dívek, který pro nás stojí za snažení a on to vlastně je jen ten oslizlý kluk, který se nám pokusí připrvním bližším setkání nacpat jazyk do krku a tím to pro něj skončí. Vím, že je to dost špatně popsané,a le přesně toto se stalo kamarádce. Nejlepší na tom je, že hodně z těchto individuí, která se mezi námi také vyskytují má tu drzost potom znovu zavolat a tvrdit vám, jak neskutečně vás miluje.
Na druhou stranu existují i ti milující muži, kteří Vám zajistí ráj na Zemi!
Je život jako z filmu? Jako z filmu? Záleží na tom jestli myslíte ty filmy, kde otec mlátí manže,ku i svoje děti nebo ty slaďáky o tom,jak všechno dobře dopadne a že život končí happy endem!
Asi většina z nás někdy viděla ůromantický" film, který nás třeba i rozplakal (omlouvám se, ale tenhle případ já nejsem) .. Třeba vám přišel dojemný Titanic (ten jsem pro jistotu ani neviděla) nebo jste se rozplakali nad něčím jiným,a le asi jste si při prvním reklamě, když film skončil, uvědomili, že všechno není taková idyla a každá žena si nevezme milionáře.
Neznamená to, že normální život je šedivý? Ne to rozhodně ne, protože i muž s normálním platem, který nepracuje ČEZu za 10 milionů Vám může poskytnou víc! Můžete si s ním připadat jako princezna a neznamená to, že když budete oba pracovat za v podstatě normální platy nemůžete zažít krásnou dovolenou .. Tak proč pořád myslet výš, když můžeme být spokojeni i s tím, co máme?
Třeba se na nás usměje štěstí a my budeme ty vyvolené nebo vyvolení..
Away